Finałowa Istebna 25.09.2010

//Finałowa Istebna 25.09.2010

Na ostatni, w sezonie 2010, maraton serii Powerade Suzuki MTBM, który odbyły się tradycyjnie w Istebnej, udaliśmy się w mocnym 7- osobowym składzie, wyposażeni w klubowego Sprintera. Istebna położona w Beskidzie Śląskim, stała się w ostatnich latach centrum polskich wyścigów MTB, szczególnie tych organizowanych przez Grzegorza Golonkę. Mnogość tras prowadzących po polskich, czeskich i słowackich szlakach pozwala na przeprowadzenie niezmiernie atrakcyjnych wyścigów pod każdym względem.
druzynowka
Zamieszkaliśmy niedaleko od startu. Pozwoliliśmy sobie na odrobinę luksusu i wybraliśmy hotel „Szarotka”, co prawda jedno gwiazdkowy, ale zawsze to hotel. Przed wyścigiem losy klasyfikacji generalnych, zarówno drużynowej jak i indywidualnych były rozstrzygnięte, także nastawialiśmy się na mocne, indywidualne zakończenie sezonu.
Już na pierwszym podjeździe w samej czołówce jechał Tomek razem z Mateuszem Zoniem, a za nimi podążali Karol z Jeziorem, czołowi juniorzy w Polsce. Niestety przy przejeździe przez strumień Tomek złapał gumę. Dętką poratował go dopiero Batman, który za dobry uczynek został szybko ukarany przez kij, który urwał przerzutkę. Zaczęło się źle , ale później było już tylko lepiej. Karol z Maćkiem współpracowali na trasie i dotarli na metę, na pozycjach 3 i 4 OPEN, pewnie zajmując dwa pierwsze miejsca w M1. W tej samej kategorii Janek był 4. Kuba, który po spokojniejszym początku, sukcesywnie odrabiał straty, ostatecznie wywalczył 6 miejsce OPEN i 3 w M2. Po defekcie Tom, zajął 20 miejsce, a Maciek 59 (12 i 32 w M2).
 Na zakończenie czekało nas bardzo wiele, przyjemnych dekoracji. Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce na ponad 300 drużyn. Indywidualnie sprzyjała nam piątka. Kuba zajął takie miejsce w generalce M2, a Andrzej M3. Dobrym zwieńczeniem sezonu byłoby wylosowanie nagród specjalnych czyli: Suzuki SX4 i roweru Specialized Epic Carbon, ale niestety się nie powiodło. To będzie jeden z naszych celów na rok 2011, w którym postaramy się być jeszcze mocniejsi i bardziej widoczni na trasach maratonów MTB.