Zawody w Białymstoku

//Zawody w Białymstoku

h300_w450_267

W dniu 29.12.2010 odbył się w Białymstoku wyścig przełajowy o puchar prezydenta tego miasta .W wyścigu tym wzięło udział trzech naszych zawodników: Andrzej Michniak i Paweł Król w elicie oraz Piotr Kacperski w mastersach. Wyścig odbył się na ciekawiej trasie, która dzięki świeżemu opadowi śniegu, skryła lód który skuwał podłoże, efektem tego była niesamowita zabawa w zapanowanie nad rowerem. Przygotowanie wyścigu oraz cała organizacja może stać za przykład dla całego środowiska polskich przełajów.

Jedynym minusem naszej wyprawy była pogoda, która jak zawsze zaskoczyła stołecznych drogowców co spowodowało, iż starty zostały opóźnione z powodu niedotarcia na czas części zawodników. Po przybyciu na miejsce spóźnionych, odbył się wyścig główny. W elicie Paweł Król ukończył wyścig na 7 miejscu prawie cały czas tocząc walkę z Andrzejem Michniakiem, który ostatecznie przyjechał tuż za nim na 8 miejscu. Zwyciężył Andrzej Kasier (Shimano Polska), który prowadził od startu do mety. W wyścigu mastersów na 2 miejscu finiszował Piotr Kacperski.