Jelenia Góra – tak powinny wyglądać trasy MTB

//Jelenia Góra – tak powinny wyglądać trasy MTB

Wyścig w Jeleniej Górze mógłbym potraktować jako pierwszy wyścig sezonu. Po przerwie od startów i bez większych nadziei. W sobotę postanowiłem eksperymentalnie sprawdzić jak wyglądają sprinty wokół jeleniogórskiego rynku. Schody i wąskie uliczki to coś dla mnie, jednak jeszcze zbyt mała moc w chudych nóżkach nie dawała mi szans na więcej jazdy niż sama czasówka. Ku swojemu zdziwieniu zająłem 16 miejsce z małą stratą w stawce ponad 50 mocnych zawodników z elity. W pierwszym wyścigu eliminacyjnym jechałem z Markiem Konwą i ponieważ 2 zawodników przechodziło do następej rundy to taktyka była prosta- trzymać się Marka 😉 udało się dojechać na 2 miejscu i przejść dalej. Niestety jednak okazałem się głąbem i spóźniłem się minimalnie na start ćwierćfinału i z lekko spuszczoną głową udałem się do miejsca zakwaterowania.

381
Następnego dnia wraz z Maćkiem Jeziorskim stanęliśmy na starcie, można śmiało powiedzieć jedynego poważnego wyścigu XC tego sezonu czyli Maja MTB Race pod szyldem „rozbudowanego” Grand Prix MTB. Bez robienia sensacji odnośnie trudności trasy, trzeba przyznać że tak właśnie to powinno wyglądać! Początek wyścigu mi się udał i wjechałem w czołówce na ciężką, techniczną rundę przy dodatkowo nie sprzyjającym rywalizacji upale… Cuda jednak w tym sporcie nie zdarzają się zbyt często i szybko znalazłem swoje miejsce w okolicach 10 miejsca i na takiej pozycji wyścig ukończyłem. Bez rozczarowania ale daleki od dobrej formy. Wyraźnie czuć kiedy to podjazdy stanowią bardziej walkę o życie niż miejsce prawdziwego ścigania… Pocieszający jest fakt, że pomijając zawodników zagranicznych zająłem 6 miejsce. Niedaleko za mną, zmęczony zgrupowaniem w górach dojechał Jezior na 14 pozycji. Wśród juniorów godnie zaprezentował się Krzysiek Łukasik zajmując 18 miejsce. Pecha miał Karol Rumsicki, który jadąc na 8 pozycji wśród juniorów młodszych złapał kapcia i nie ukończył wyścigu. Inaugurujący sezon nasz obeicujący junior młodszy Mariusz Maruszak zaprezentował się z dobrej strony zajmując 24 miejsce. Nasza najlepsza zawodniczka Małgosia Mazurek nie miała swojego dnia i ukończyła zawody na 13 pozycji, wśród kobieta w kategorii U23 4 miejsce zajęła Asia Kur.
2013-06-26T09:56:01+00:00 Czerwiec 16th, 2011|Zawody|