Udane Mistrzostwa Polski MTB XC

/, Zawody/Udane Mistrzostwa Polski MTB XC

Wczoraj zakończyły się mistrzostwa Polski MTB XC, najważniejsza impreza dla zawodników jeżdżących na góralach w naszym kraju.

386
Wyjątkowo wczesne mistrzostwa bo rozgrywane już w czerwcu a nie jak to było do tej pory pod koniec lipca, rozpoczął start
sztafet. Wyścig ten nie jest liczony do ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego i nie wszyscy najlepsi zawodnicy
w nim startują mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem i wyznacza pewną hierarchię wśród klubów specjalizujących
się w MTB w Polsce. W tym roku niestety nie możemy się pochwalić dobrym wynikiem. 10 miejsce, na 16 sztafet, które ukończyły
rywalizację jest rezultatem daleko poniżej oczekiwań. Trudno wytłumaczyć tak słabą pozycję, zwłaszcza kiedy porówna się
wyniki naszych zawodników do rywali z indywidualnych startów.
Niedzielne wyścigi o tytuły mistrzowskie wypadły już znacznie lepiej dla naszego klubu. Najpierw bardzo dobre 7 miejsce zjęła
wśród juniorek Małgosia Mazurek, następnie 8 miejsce wśród orliczek wywalczyła Asia Kur. Wśród juniorów dzilenie walczył
Krzysztof Łukasik, ostatecznie zajmując 20 miejsce, 40 był Mateusz Goszczyński, 43 Jan Burda. Nasz wychowanek Konrad Gorzelak
zajął 5 miejsce, najlepsze wśród pierwszorocznych juniorów.
Najbardziej emocjonujący i najsilniej obsadzony był jednak wyścig kategorii elita. Na starcie stanęła cała czołówka zawodników
MTB w kraju. Wśród nich było 5 naszych zawodników. Najlepiej z trudami trasy poradził sobie Maciej Jeziorski zajmując 9 miejsce wśród orlików,
tuż za jego plecami finiszował Karol Michalski. 21 był Piotr Skarżyński a 25 Tomasz Szala. Zawodów z powodu defektu nie
ukończył Paweł Król.
Podsumowując poza sztafetą wszyscy nasi zawodnicy pojechali na miarę swoich wcale nie małych możliwości. Z wyników naszych
zawodników kończących zawody mistrzowskie w pierwszej dziesiątce swojej kategorii możemy być tylko dumni.
Dorobek punktowy liczony do ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego jest lepszy niż w roku poprzednim,
czego chyba się nie spodziewaliśmy. Gratulujemy i liczymy na więcej za rok!