Mazovia 2011 zakończona

/, Zawodnicy, Zawody/Mazovia 2011 zakończona

Mazovia 2011 zakończona

442

W tym sezonie obok MTB Marathonu i zawodów xc nasz klub systematycznie pojawiał się na zawodach Mazovii MTB Marathonu. Młodzież startowała na dystansach fit i hobby. W minioną sobotę w Toruniu odbył się finał tegorocznej Mazovii. Na zawodach tego cyklu często sukcesy odnosili nasi zawodnicy startujący przede wszystkim w xc i nie goszczący systematycznie na Mazovii. Tak było z Karolem Brzozowskim, Karolem Rumsickim, Małgosią Mazurek czy Tomkiem Szalą. Byli jednak i tacy zawodnicy, którzy wygrywali i startowali systematycznie. Na dystansie hobby swoją dominację nie raz podkreślał Maurycy Muzyka czy Tola Białek. Na dystansie fit notorycznie wygrywała Agata Marcinkiewicz. W Toruniu w pierwszej trójce swojej kategorii pojawili się: 1 hobby: Maurycy Muzyka i Klaudia Czabok, 1 fit juniorek: Małgosia Łukasik, 2 fit juniorek: Agata Marcinkiewicz, 2 fit M1: Aleksander Gręda, 3 fit M1: Karol Rumsicki. Drugi w swojej kategorii na dystansie mega, nie mający szczęścia do Mazovii, był nasz najlepszy w tym roku junior Krzysztof Łukasik.

Tego dnia jednak najważniejsi byli Ci zawodnicy, którzy systematycznie startowali i wywalczyli wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej cyklu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Alek Gręda, który wygrał fit M1. Jego koledzy Kuba Starzyński i Piotr Leśniewski zajęli 5 i 6 miejsce (cała trójka na zdjęciu). Swoimi wynikami przybiły je jedynie nasze juniorki na ficie zajmując 1 i 2 miejsce: wygrała Agata Marcinkiewicz a 2 była Małgosia Łukasik. 2 i 4 miejsce zajęły dziewczynki na hobby: Tola Białek i Maria Muzyka. Na fit wśród juniorów 4 miejsce zajął Karol Muranowicz a 5 był Kamil Karski. O zwycięstwo na hobby wśród chłopców będzie jeszcze musiał powalczyć na epilogu Mazovii Maurycy Muzyka. Tak czy inaczej Maurycy najczęściej wygrywał ten dystans w tym sezonie i dla nas jest już tegorocznym zwycięzcą.

Zawodnicy BGZ WKK Team mają w swoim gronie zawodników z najwyższym ratingiem (proporcja czasu zwycięzcy do czasu uzyskanego przez zawodnika). Można to sprawdzić na naszej podstronie http://www.cyklopedia.mazoviamtb.pl/druzyna_BGZ_WKK_Team_47. Świadczy to o jakości naszego teamu, nie zawsze mogącego startować w najsilniejszym składzie, jednak gdy Ci najsilniejsi przyjeżdżali to wygrywali tak jak było to w Otwocku na pierwszej edycji tegorocznej Mazovii. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom startującym na tegorocznej Mazovii MTB Marathon. Życzymy teraz spokojnego odpoczynku po sezonie.

2013-06-26T09:10:18+00:00 Wrzesień 28th, 2011|wkk, Zawodnicy, Zawody|