Mistrzostwa Polski MTB XC w Kielcach

//Mistrzostwa Polski MTB XC w Kielcach

W dniach 6-8 lipca odbyły się mistrzostwa Polski MTB XC w Kielcach. Pierwszego dnia zawodów nasza sztafeta w składzie: Tomasz Szala, Konrad Gorzelak, Agnieszka Bacińska i Maciej Jeziorski zajęła doskonałe czwarte miejsce w gronie wszystkich najlepszych klubów MTb z kraju. Drugiego dnia Andrzej Widziewicz w gronie mastersów zajął dobre 6 miejsce. Gorzej tego dnia pojechali juniorzy młodsi Bartki Lesiuk i Grzesik oraz startujacy w kategorii starszej młodzik Maurycy Muzyka. Jednak zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentować w przyszłości. Trzeciego dnia były najważniejsze starty: juniorzy i elita (w tym start orlików). Nie było zbyt szczęśliwie ale też nie do końca pechowo. Na pewno największym sukcesem było, zasłużone i zdobyte pomimo jednego kapcia, piąte miejsce Maćka Jeziorskiego w gronie orlików (15 miejsce open!!!). Tak silnego zawodnika WKK jeszcze nigdy nie miało;) Jezior napawasz nas dumą!
12 miejsce, pomimo dwóch kapci wywalczył Konrad Gorzelak w gronie juniorów, również 12 w elicie kobiet była Agnieszka Bacińska. Nadspodziewanie dobrze jechał Krzyś Łukasik, który w gronie orlików przebijał się do pierwszej dziesiątki, jednak zerwany łańcuch pozbawił go szans na ukończenie wyścigu. Tomasz Szala ostatecznie zajął 14 miejsce wśród orlików (30 w elicie), Paweł Król 33 miejsce w elicie. Przyzwoicie zaprezentowali się nasi pierwszoroczni juniorzy: Sebastian Kędzia był 29 a zmagający się z problemami sprzętowymi Karol Rumsicki 33. Gratulujemy naszym zawodnikom!

2013-06-25T07:34:58+00:00 Lipiec 16th, 2012|Zawody|