Mamy mistrza Polski!!!

//Mamy mistrza Polski!!!

Warszawski Klub Kolarski wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży MTB (mistrzostwa Polski juniora młodszego – młodzież 15-16letnia) w Głogowie. Ola udowodniła, że ma niesamowity organizm i charakter, trzymając nas od początku do końca wyścigu w olbrzymim napięciu. Po pierwszym okrążeniu na sześć, Ola jechała 11 ze zwiększającą się stratą do czołówki. Dziewczyny narzuciły jednak zdecydowanie za mocne tempo i z chwili na chwilę słabły coraz bardziej a Ola zaczęła przyspieszać. Oczy przecieraliśmy ze zdumienia kiedy na kolejnej rundzie wyjeżdżając z lasu Ola jechała już druga. Prowadząca Estera Siarka chyba jako jedyna dziewczynka nie słabła jadąc ciągle równym mocnym tempem. Wydawało się niemal niemożliwe aby Ola ją doścignęła. A jednak stało się. I to mimo upadku i kolana broczącego krwią. Ola dogoniła liderkę i nie namyślając się zbyt wiele od razu zaatakowała. Odskoczyła na 30-50 metrów i z taką przewagą dojechała do mety. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Ale to nie był koniec naszej radości. Wspaniale pojechały również Karolina Chojecka (7), Klaudia Czabok (11) i Tosia Białek (15). We wszystkich dotychczasowych sezonach samo 15 miejsce Tosi byłoby dla WKK wielkim sukcesem. Na deser Sebastian Konofał pojechał najlepiej z licznie startujących zawodników z Mazowsza i zajął 11 miejsce (choć jechał już 9). Słabszy start zaliczył Maurycy Muzyka (28) ale wierzymy, że to był jedynie wypadek przy pracy. WKK zdecydowanie wygrało klasyfikację klubową.

2014-07-21T18:09:53+00:00 Lipiec 21st, 2014|Bez kategorii|