Zespół

/Zespół
Zespół 2019-09-13T17:07:51+00:00

Nasi trenerzy

Błażej Maresz
Błażej MareszPrezes WKK, Trener, 600-452-865
Twórca i prezes WKK, trener czołowych zawodników Klubu, medalistów i mistrzów Polski. Zaraża pasją do kolarstwa górskiego dzieciaki, młodzież i dorosłych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, pedagog.
Andrzej Michniak
Andrzej MichniakTrener
Współzałożyciel WKK, zawodnik, psycholog sportowy, trener. Pracuje głównie z juniorami – trenuj z nimi mtb, szosę, oraz przełaje. Te ostatnie są jego pasją, podobnie jak wyścigi szosowe po szutrach, bruku i czymkolwiek, co nie jest idealnym asfaltem. Jak sam mówi, ma na koncie wiele zwycięstw i wiele porażek, ale najważniejsza jest dla niego radość z jazdy, wysiłku i rywalizacji.
Marcin Górnicki
Marcin GórnickiTrener, 603-758-971
Prowadzi treningi na warszawskim Ursynowie. Na co dzień nauczyciel wf-u. Wiedzę zdobywał na Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii Obrony Narodowej oraz w Norwegian School of Sport Sciences w Oslo. Przygodę z kolarstwem górskim zaczynał w 2004 roku od downhillu. Ściga się w maratonach mtb oraz w crosstriathlonie. Sportowe marzenie to udział w najsłynniejszym etapowym wyścigu MTB – Cape Epic.
Janek Tenderenda
Janek TenderendaTrener, 691-580-403
Pomysłodawca i twórca grupy Wentylków, uwielbiany przez dzieciaki. Związany jest z WKK od 2 lat i od początku zajmował się najmłodszymi zawodnikami. Do kolarstwa trafił przez triatlon, który zaczął trenować w 2007 roku (Ironman Cozumel 2010). Aktualnie startuje w zawodach cyklu Mazovia MTB Marathon, Poland Bike Marathon, Puchar Mazowsza MTB XC. Pracował jako instruktor windsurfingu, narciarstwa i snowboardu.
Piotr Kalużny
Piotr KalużnyTrener, 663-331-574
Zajmuje się grupą żaków w podwarszawskiej Wesołej. W pracy z nimi stawia na dobrą zabawę. Opiekuje się także starszymi zawodnikami, ale od strony okołotreningowej – jako masażysta. Sam jeździ XC, maratony, przełaje. Nie stroni też od szosy. Studiuję fizjoterapie, pracuje w sklepie rowerowym, a rowery dzielą miejsce w jego garażu ze starym Mercedesem.
Olek Wieczorkiewicz
Olek WieczorkiewiczTrener, 693-461-421
Szkoli młodzież w technice jazdy, w szczególności w zjazdach. Zajęcia prowadzi od jesieni do wczesnej wiosny. W sezonie sam się ściga w downhillu oraz enduro. Aktualny wicemistrz Europy w downhillu w kat. masters 30-34, czwarty na ostatnich Mistrzostwach Polski Enduro w kat. masters.
Piotr Abramczyk
Piotr AbramczykTrener, 502-466-838
Opiekuje się grupą na Bielanach. Związany z kolarstwem od ponad 20 lat. Trenował kolarstwo górskie, szosowe oraz przełajowe – w Polsce i USA. Wielokrotny mistrz Warszawy i Makroregionu Mazowieckiego w mtb, a także zwycięzca maratonów rowerowych. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego, tytuł magistra wychowania fizycznego zdobył na stołecznym AWF-ie, a uprawnienia instruktora kolarstwa w olsztyńskim Instytucie Sportu.
Klaudia Czabok
Klaudia CzabokTrenerka, 503 144 165
Aktywna zawodniczka, studentka fizjoterapii i trenerka. Pomaga młodszym zawodnikom i zawodniczkom. Jeździ na obozy z grupami młodzików i żaków. Związana z Warszawskim Klubem Kolarskim od 2011 roku, kiedy to sama pojawiła się na swoim pierwszym treningu, teraz stara się zarażać rowerową pasją innych.
Maciej Jeziorski
Maciej JeziorskiTrener, 504 544 690
Czynny zawodnik kolarstwa górskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, prowadzi własną działalność trenerską Jezior.bike. Przygodę z wyczynowym sportem zaczynał w 2008 roku, gdy zapisał się do Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Wychowanek WKK zdobywał liczne medale na imprezach rangi mistrzowskiej. Największym sukcesem jest V-Ce mistrzostwo Polski XCO z roku 2016 (kat. Elita). Jak sam jednak podkreśla, najbardziej ceni sobie stały rozwój i czerpanie satysfakcji z tego, co robi. Obecnie kontynuuje swoją karierę zawodniczą, jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Bardzo kontaktowy człowiek, uśmiechnięty, uwielbia pracę z młodzieżą. Maciej prowadzi treningi przede wszystkim dla sekcji w Wesołej.
Rafał Górak
Rafał GórakTrener
Spotkasz go w Andaluzji, Słowacji, we Włoszech czy Karkonoszach. Trudno usiedzieć mu w miejscu. Wymyśla i organizuje wyjazdy na wyścigi i zgrupowania dla młodzieży z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Trener Międzynarodowej Uni Kolarskiej (UCI Level 3) oraz wykładowca na Wydziale Matematyki (MiNI) Politechniki Warszawskiej.