Zespół

/Zespół
Zespół 2018-08-20T15:11:51+00:00

Nasi trenerzy

Błażej Maresz
Błażej MareszPrezes WKK, Trener, 600-452-865
Twórca i prezes WKK, trener czołowych zawodników Klubu, medalistów i mistrzów Polski. Zaraża pasją do kolarstwa górskiego dzieciaki, młodzież i dorosłych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, pedagog.
Andrzej Michniak
Andrzej MichniakTrener
Współzałożyciel WKK, zawodnik, psycholog sportowy, trener. Pracuje głównie z juniorami – trenuj z nimi mtb, szosę, oraz przełaje. Te ostatnie są jego pasją, podobnie jak wyścigi szosowe po szutrach, bruku i czymkolwiek, co nie jest idealnym asfaltem. Jak sam mówi, ma na koncie wiele zwycięstw i wiele porażek, ale najważniejsza jest dla niego radość z jazdy, wysiłku i rywalizacji.
Marcin Górnicki
Marcin GórnickiTrener, 603-758-971
Prowadzi treningi na warszawskim Ursynowie. Na co dzień nauczyciel wf-u. Wiedzę zdobywał na Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii Obrony Narodowej oraz w Norwegian School of Sport Sciences w Oslo. Przygodę z kolarstwem górskim zaczynał w 2004 roku od downhillu. Ściga się w maratonach mtb oraz w crosstriathlonie. Sportowe marzenie to udział w najsłynniejszym etapowym wyścigu MTB – Cape Epic.
Janek Tenderenda
Janek TenderendaTrener, 691-580-403
Pomysłodawca i twórca grupy Wentylków, uwielbiany przez dzieciaki. Związany jest z WKK od 2 lat i od początku zajmował się najmłodszymi zawodnikami. Do kolarstwa trafił przez triatlon, który zaczął trenować w 2007 roku (Ironman Cozumel 2010). Aktualnie startuje w zawodach cyklu Mazovia MTB Marathon, Poland Bike Marathon, Puchar Mazowsza MTB XC. Pracował jako instruktor windsurfingu, narciarstwa i snowboardu.
Piotr Kalużny
Piotr KalużnyTrener, 663-331-574
Zajmuje się grupą żaków w podwarszawskiej Wesołej. W pracy z nimi stawia na dobrą zabawę. Opiekuje się także starszymi zawodnikami, ale od strony okołotreningowej – jako masażysta. Sam jeździ XC, maratony, przełaje. Nie stroni też od szosy. Studiuję fizjoterapie, pracuje w sklepie rowerowym, a rowery dzielą miejsce w jego garażu ze starym Mercedesem.
Olek Wieczorkiewicz
Olek WieczorkiewiczTrener, 693-461-421
Szkoli młodzież w technice jazdy, w szczególności w zjazdach. Zajęcia prowadzi od jesieni do wczesnej wiosny. W sezonie sam się ściga w downhillu oraz enduro. Aktualny wicemistrz Europy w downhillu w kat. masters 30-34, czwarty na ostatnich Mistrzostwach Polski Enduro w kat. masters.
Piotr Abramczyk
Piotr AbramczykTrener, 502-466-838
Opiekuje się grupą na Bielanach. Związany z kolarstwem od ponad 20 lat. Trenował kolarstwo górskie, szosowe oraz przełajowe – w Polsce i USA. Wielokrotny mistrz Warszawy i Makroregionu Mazowieckiego w mtb, a także zwycięzca maratonów rowerowych. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego, tytuł magistra wychowania fizycznego zdobył na stołecznym AWF-ie, a uprawnienia instruktora kolarstwa w olsztyńskim Instytucie Sportu.