rowerowy maj

Rowerowy Maj: Na rowerze do szkoły!

W 2024 wracamy do współpracy z kampanią promującą dojeżdżanie uczniów na rowerach do warszawskich szkół. Dla najambitniejszych oferujemy darmowe treningi z WKK.


Dołącz do największej kampanii w Polsce promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Odkryj, jak Rowerowy Maj przyczynia się do tworzenia lepszego jutra dla naszych szkół i przedszkoli, promując ruch na świeżym powietrzu i bezpieczne, ekologiczne sposoby dotarcia do placówek edukacyjnych.

✔️ O kampanii 

Rowerowy Maj to więcej niż kampania – to ruch na rzecz zdrowego stylu życia i środowiska. Przez zabawę i rywalizację zachęcamy do wybierania roweru, hulajnogi, rolek czy deskorolki jako środków transportu do szkoły. Nasz cel to nie tylko promocja aktywności fizycznej, ale również kształtowanie bezpiecznych i zdrowych nawyków na całe życie.

✔️ Korzyści

Dołączając do Rowerowego Maja, wspierasz przemianę okolic szkół i przedszkoli na miejsca przyjaźniejsze i bezpieczniejsze dla rowerzystów. Razem możemy zmniejszyć liczbę samochodów na drogach i zmotywować samorządy do tworzenia lepszej infrastruktury dla rowerzystów. Odkryj, jak proste zmiany przyczyniają się do dużych korzyści dla naszej wspólnoty i środowiska.

✔️ Jak dołączyć

Zasady udziału są proste – każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju wybierze aktywny sposób dotarcia do placówki edukacyjnej, zbiera naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Sprawdź, jak możesz włączyć się do kampanii i przyczynić do zmiany!

✔️ Nagrody

Zaangażowanie i aktywność nie pozostają bez nagrody! Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, które dodatkowo motywują do udziału w kampanii. Dowiedz się więcej o nagrodach i tym, jak możesz je zdobyć.

rowerowy maj
Dołącz do nas