KLAUDIA CZABOK

Mistrzyni Polski XCO, Mistrzyni Polski XCM, Drużynowa Vice-Mistrzyni Polski, Akademicka Mistrzyni Polski.
Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 13.09.1998
Specjalność XCO
Wiedziałam, że chcę być kolarką, gdy…   To nie był konkretny moment. To wiele chwil, wiele przeżyć. Kolarstwo jest sporą częścią mojego życia. Bywa okrutne, bolesne, kosztowne, a jednak je kocham i wciąż szukam okazji by móc wyjechać w góry z rowerem.
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie…   Każdy wyścig wiążę się z masą wspaniałych wspomnień. Na pewno długo będę wspominać moje pierwsze Mistrzostwa Świata w Leogang. Ze względu na pandemię odbywały się dopiero w październiku, a parę dni po wyścigu na trasie już leżał śnieg! Wyścig ukończyłam na 23 miejscu. Byłam przeszczęśliwa, ale rozbudziło to mój apetyt na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów.
Marzę o wygranej w wyścigu…   Na ten moment marzę o wygranej w Mistrzostwach Polski XCO elity. Ale już wiem, że to tylko punkt do odblokowania kolejnych marzeń.
Jeśli nie byłabym zawodową kolarką…   Pewnie moje życie byłoby uboższe. Nie byłabym tak konsekwentna. Nie poznałabym tylu wspaniałych ludzi i miejsc. Być może bardziej skorzystałabym ze” studenckiego życia” ale chyba wolę te kolarskie.

 

PIOTR KRYŃSKI

 

Mistrz Polski U23 w kolarstwie górskim (XCO) a także dwukrotny Mistrz Polski Juniorów w kolarstwie przełajowym. Kilkukrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Najlepszym jego wynikiem było jeszcze w juniorach 14 miejsce w ME XCO w Brnie w 2019 roku.

 

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 05.05.2001
Specjalność XCO i CX
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy…   Pamiętam ten dzień jak dziś. Byłem w czwartej klasie szkoły podstawowej, kiedy mój tata zabrał mnie na mój pierwszy trening kolarski. Czułem wiatr we włosach, szybkość, adrenalinę – i wiedziałem od razu, że to jest to, co chcę robić w życiu. Kolarstwo nie było tylko sportem, stało się moją pasją.  
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie…   Bez wątpienia muszę wybrać Mistrzostwa Europy w 2018 roku. To był wyścig, w którym wszystko kliknęło w idealny sposób. Każdy pedał, każdy skręt był perfekcyjny. Nie odpuściłem nawet na sekundę, co zaprowadziło mnie prosto do pierwszej dziesiątki. Duma i radość, której doświadczyłem na mecie, będą ze mną do końca życia.  
Marzę o wygranej w wyścigu…   Jak każdy ambitny sportowiec, moje oczy są zwrócone w stronę najwyższego podium – Igrzysk Olimpijskich w XCO. To nie tylko wyścig; to szansa na zostawienie swojego znaku w historii sportu i reprezentowanie mojego kraju na największej arenie sportowej na świecie.  
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem…   Zastanawiam się nad tym czasami. Moja druga pasja to technologia, więc prawdopodobnie znalazłbym się w świecie programowania. Obecnie studiuję na AWF w Białymstoku, która oferuje niesamowite wsparcie dla sportowców i pomaga mi w balansowaniu między moimi sportowymi ambicjami a edukacyjnymi celami. Kto wie, może w innym życiu jestem programistą, tworzącym nowe, przełomowe oprogramowanie!  

HANNA MAZURKIEWICZ

 

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 15.05.2006
Specjalność
MTB XCO, CX, szosa
Wiedziałam, że chcę być kolarką, gdy…   Wydaje mi się, że nie było jakiegoś przełomowego momentu, taka myśl przychodziła z treningu na trening i z wyścigu na wyścig.
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie…   Jest naprawdę wiele cudownych wspomnień nie zawsze powiązanych z lokatą, np. pierwsze starty w Czechach i na dużych imprezach typu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Pili we Włoszech. Z tych związanych z podium to wygrane Mistrzostwa Polski w przełajach 2021, wygrane Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas 2021, 3 miejsce na Mistrzostwach Polski MTB 2021.
Marzę o wygranej w wyścigu…   Do każdego wyścigu podchodzę z nastawieniem, żeby pojechać go jak najlepiej i wygrać:)
Jeśli nie byłabym zawodową kolarką…   Prawdopodobnie uprawiałabym inny sport, znalazłabym sobie jakieś ciekawe zajęcie, które sprawiało by mi dużo satysfakcji i radości.

 MATEUSZ SZYSZKO VEL. CHORĄŻY

 

Zwycięzca Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski MTB XCO, Mistrz Polski w sztafecie MTB XCR, Dwukrotny Wicemistrz POLSKI MTB XCO, II-wicemistrz Polski MTB XCM; reprezentant kraju na Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata; członek Kadry Narodowej w latach 2021-obecnie.

 

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 03.06.2004
Specjalność MTB XCO
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: Podczas jednego z wyścigów kolarskich, kiedy byłem dzieckiem, spotkałem wybitnego kolarza – Śp. Ryszarda Szurkowskiego. Złożył on autograf na mojej koszulce i powiedział, że kiedyś będę mistrzem. Od tego czasu kolarstwo stało się moją największą pasją.
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: Każdy wyścig jest dla mnie niezwykłym wydarzeniem. Najlepiej wspominam jednak start w jednej z edycji Pucharu Świata Juniorów, który miał miejsce w czeskim Novym Meście na Morave. Śmiało mogę powiedzieć, że był to najlepszy wyścig w życiu, jaki kiedykolwiek przejechałem. Na trudnej, technicznej trasie w stawce ok. 200 najlepszych juniorów z całego świata zająłem 14 miejsce. To zdecydowanie spełnienie moich marzeń i przeżycie nie do opisania.
Marzę o wygranej w wyścigu: Mistrzostwa Świata MTB XCO oraz Igrzyska Olimpijskie MTB XCO.
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: Mam dopiero 19 lat i w pełni zawodowym kolarzem jeszcze nie jestem, ale mam nadzieję, że kiedyś będę mógł nim być. Jeżeli miałbym postawić na coś innego niż kolarstwo, z pewnością wybrałbym jedną z moich innych pasji i zainteresowań. Być może byłaby to inna dyscyplina sportu lub coś z dziedziny artystycznej bądź naukowej.

MACIEJ JAROSŁAWSKI

Mistrz Polski indywidualnie i w sztafecie, 22 zawodnik na Mistrzostwach Świata XCO, 17 na Mistrzostwach Europy XCO i wielokrotny zwycięzca Pucharu Polski XCO.

 

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 02.05.2006
Specjalność MTB XCO i CX
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: Po paromiesięcznej przerwie od wyścigów i treningów spowodowanej kontuzją wróciłem na rower. Zauważyłem jak bardzo brakowało mi uczucia, które doświadczam podczas jazdy, jak dużo znaczy dla mnie rower oraz możliwość śledzenia swojego progresu.
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: Bez wątpienia byłby to mój start na Mistrzostwach Świata XCO w Glasgow. Po kraksie na starcie wszyscy myśleli, że nie mam szans na zrobienie dobrego wyniku, a w najlepszym przypadku skończę w połowie stawki. Tymczasem pojechałem wyścig życia wyprzedzając około 70-ciu najlepszych na świecie zawodników na bardzo ciężkiej technicznie trasie i gdyby nie linia mety to ta liczba byłaby jeszcze większa 😉
Marzę o wygranej w wyścigu: Z cyklu Pucharu Świata XCO, na przykład na mojej ulubionej trasie w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě.
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: Zapewne uprawiałbym jakiś inny sport, a w wolnym czasie tyczył ścieżki rowerowe w górach.

ZOFIA KRYSIK

 

Brązowa medalistka mistrzostw Polski U17, srebrna medalistka mistrzostw Polski w sztafecie U17.
Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 01.01.2007
Specjalność XCO
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: Właściwie to na samym początku mojej przygody z kolarstwem nie chciałam być kolarką. W ogóle nie lubiłam jeździć na rowerze, ale robiłam to ze względów zdrowotnych. Z czasem jednak polubiłam towarzystwo kolarskie bardziej niż to szkolne. Dzięki treningom WKK moje umiejętności znacznie się polepszyły, byłam dużo silniejsza i bardziej sprawna, co mnie nie tylko motywowało do dalszej pracy nad sobą, ale też sprawiło, że poczułam się bardziej pewna siebie. To była taka moja wieloletnia „przemiana”. Więc myślę, że to był cały taki proces, który sprawił, że poczułam, że chcę być kolarką.
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: Wjazd na metę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wiśle 08.07.2023 r. Zostałam wtedy drugą V-ce Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej. Moja radość była nie do opisania. Nie mogłam w to uwierzyć. Dla porównania: rok wcześniej zajęłam 13. miejsce. 
Marzę o wygranej w wyścigu: Myślę, że najbardziej prestiżowym osiągnięciem dla mnie byłoby zdobycie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich. Jednak też chciałabym po prostu zajść w tym sporcie jak najdalej. Myślę, że dopóki będę robiła ciągły progres, będę z siebie zadowolona. To dla mnie najważniejsze. 
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: Na pewno całe moje życie aktualnie opiera się na kolarstwie. Cały harmonogram dnia, tygodnia czy roku dostosowuję do treningów, zawodów i różnych innych wydarzeń z tym związanych. Lubię to. To mi sprawia frajdę. Dlatego myślę, że jeżeli nie poszłabym w zawodowe kolarstwo, to chciałabym stworzyć biznes oparty na tej dyscyplinie i oczywiście dalej jeździć na rowerze. Dla siebie 🙂 

FILIP SURDYK

Brązowy medalista Mistrzostw Polski MTB XCO juniorów (U19).

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 16/01/2005
Specjalność XCO
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: jako pierwszoroczny młodzik zacząłem stawać na podium pucharach polski xco i sprawiało mi to dużo przyjemności
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: było wtedy, kiedy dostałem powołanie do kadry narodowej i miałem możliwość pojechać na jej zgrupowanie
Marzę o wygranej w wyścigu: rangi mistrzostw Polski
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: to bardzo interesuję się samochodami i studiuję na kierunku transport więc gdyby nie kolarstwo chciałbym iść w tą stronę

MIKOŁAJ LANGER

 

Złoty medalista Górskich Mistrzostw Polski na szosie U17, srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski U19.

 

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 30.06.2006r.
Specjalność Kolarstwo szosowe
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: Gdy w tym roku (2023) odwiedzaliśmy kolejne wyścigi za granicą. Ściganie z najlepszymi zawodnikami z całej Europy uświadomiło mi, jak dużo pracy mam jeszcze do zrobienia. Jednocześnie upewniło mnie, że jestem w stanie to zrobić.  
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: Mam wiele wspaniałych wspomnień. bez wątpienia jednak tym najwspanialszym jest mój atak na ostatnich kilometrach, który przyniósł mi zwycięstwo w wyścigu o górskie Mistrzostwo Polski w 2022 roku
Marzę o wygranej w wyścigu: Marzę o wygranej w wielu wyścigach. W najbliższym czasie chciałbym wygrać Giro Della Luigiana, a w dalszej przyszłości igrzyska olimpijskie.
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: Znalazłbym sobie pasjonujące mnie zajęcie. Możliwe, że zacząłbym pisać, a może po prostu wybrałbym inny sport. Jestem człowiekiem wielu talentów.

ANTONINA BIAŁEK

 

Vice-Mistrzyni Polski CX, Mistrzyni Polski MTB XCM, Vice- Mistrzyni Polski XCO, Akademicka Mistrzyni Polski.

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 10.01.1998
Specjalność CX, MTB XCO
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: Gdy rodzice zabronili mi grać w piłkę, bo to nie sport dla dziewczynek, tak pół żartem pół serio, bo nadal nie wiem co z tego wyjdzie, ale wiem, że ściganie to niesamowite uczucie   
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: ściganie w biało czerwonych barwach to coś nie do opisania, ale często tez walka od przetrwanie, dlatego najwspanialszym wyścigowym wspomnienie, póki co są przełajowe mistrzostwa polski w 2022, dramaturgia jak ze słynnych filmów o agencie 007  
Marzę o wygranej w wyścigu: w każdym kolejnym, bo wiem, że zaprowadzi mnie to do startu w igrzyskach olimpijskich, a dla takich wyścigów trenuje się całe życie 
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: Sportowcem, nie wiem jakim, takim, gdzie się dużo trenuje, może siedmiobój? 🤔

ALEK STRUZIK

Vice-Mistrz Polski MTB XCO U17, wicemistrz Polski w sztafecie MTB XCO U17.

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 23.07.2007
Specjalność MTB XCO
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: Zawsze, odkąd pamiętam, chciałem być kolarzem. Mój Tata od dziecka nauczył mnie miłości do tego sportu.
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: Moje najwspanialsze wspomnienie wyścigowe wiąże się z moim pierwszym startem na Mistrzostwach
Europy. Impreza z dużym rozmachem, światowej klasy zawodnicy i jedna z najlepszych tras na jakiej
jeździłem, stworzyła wspaniałą atmosferę do ścigania. Był to jeden z moich najlepszych startów.
Marzę o wygranej w wyścigu: Moją wymarzoną wygraną jest koszulka w gwiazdy Mistrza Europy.
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: Pewnie dalej jeździłbym rekreacyjnie na rowerze i czerpał z tego radość.

MICHAŁ STRUZIK

Mistrz Polski MTB XCO U15, zdobywca Pucharu Polski MTB XCO U15, 7 zawodnik Mistrzostw Europy MTB XCO U14.

 

Team Warszawski Klub Kolarski
Kraj Polska
Data urodzenia 05.03.2009 
Specjalność XC 
Wiedziałem, że chcę być kolarzem, gdy: na pierwszym wyścigu dojechałem na metę i zdałem sobie sprawę, jaką wielką radość czerpię z możliwości rywalizacji z innymi na rowerze.   
Najwspanialsze wyścigowe wspomnienie: jest związane z jednym z moich pierwszych startów, gdy zacząłem tą niesamowitą przygodę z rowerem – radość z wygranej i euforia “po wyścigowa”. 
Marzę o wygranej w wyścigu: Mistrzostw Świata, na jakiejś super trasie… 
Jeśli nie byłbym zawodowym kolarzem: To zapewne uprawiałbym jakiś inny sport wyczynowo; na pewno moje życie byłoby związane ze sportem i rywalizacją – chyba jestem już od tego uzależniony 🙂   
Dołącz do nas